Najczęściej zadawane pytania

 

1. Na czym polega działanie  biorezonansu?  (innym, często stosowanym określeniem jest też  ,,systemowa terapia informacyjna)?
  Testowanie metodą biorezonansu polega na porównywaniu drgań elektromagnetycznych ciała pacjenta, do drgań standardowych alergenów, zawartych w szklanych ampułkach. Leczenie organizmu natomiast, składa się z oczyszczania tkanki łącznej z substancji  toksycznych  (metodą MRT),  oraz z programów terapeutycznych dostosowanych do  konkretnych dolegliwości  (wykonywanych przy użyciu aparatu Vega Select).


2. Od kiedy w Polsce stosowana jest  ta metoda i skąd do nas przyszła?
  Ta metoda  trafiła do nas  około roku 1993 – 1994  z Niemiec . Najbardziej znanym  i cenionym w Polsce wykładowcą w tej dziedzinie jest dr Bodo Koehler  - przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Lekarzy Medycyny Bioinformacyjnej i Biofizykalnej.

3. Czy jest to metoda bezpieczna?

Jest to metoda całkowicie bezpieczna zarówno dla całkiem malutkich dzieci, jak i dla dorosłych. Jest bezinwazyjna, bezbolesna i nie stresująca. Nie wymaga pobierania krwi,  czy nakłuwania skóry. Testy mogą być wykonywane każdemu, bez względu na wiek, jednak z pewnych zabiegów  w trakcie leczenia,  wykluczone są  osoby z rozrusznikiem serca, chorobami układu przewodzącego serca (blok przedsionkowo-komorowy 2-go i 3-go stopnia) , pacjenci z niektórymi chorobami krwi,  kobiety w pierwszym trymestrze ciąży oraz kobiety w trakcie krwawienia miesięcznego.

4.Na jak długo starcza odczulanie i  czy trzeba je powtarzać?  

Powinno wystarczyć tylko jedno odczulenie danego alergenu. Jednak nasze doświadczenie pokazuje, że nie zawsze tak jest. Przyczyny:
a. wzrosło zanieczyszczenie środowiska
b. wzrosła ilość konserwantów dodawanych do żywności.
c. pacjenci nie przywiązują należytej uwagi do wymogów diety przeciwgrzybiczej i karencji przed odczuleniem.
Najczęściej powracającymi uczuleniami są: na sierść psa, kota i kurz domowy. Jeszcze kilka lat temu trzeba było sporadycznie powtarzać odczulenia. Obecnie zdarza się to po 3-4 latach, niekiedy po kilku tygodniach.5. Jakie choroby można leczyć tą metodą?  

Przede wszystkim należy powiedzieć, iż w naszym gabinecie leczymy chorych a nie choroby (a to jest zasadnicza różnica) i u każdego jest to sprawa indywidualna. Ogólnie jednak mówiąc, pomagamy chorym ze schorzeniami:
- układu pokarmowego (np. grzybice przewodu pokarmowego)
- układu oddechowego (np. wspomaganie leczenia astmy, usuwanie częstych  nawracających infekcji górnych dróg oddechowych)
- układu hormonalnego (np. zaburzenia miesiączkowania, ułatwiamy zajście w  ciążę)
-układu moczo-płciowego (np. eliminujemy powtarzające się zapalenia pęcherza moczowego, grzybice pochwy)
-układu krążenia (np. łagodzimy nadciśnienie tętnicze)


6. Jak wygląda test , kiedy są wyniki?  

Pacjent trzyma w rękach dwie elektrody (z czego jedna podłączona jest do aparatu Vega Quick test, a druga do diagnostycznego biosensora lekarskiego – u małych dzieci elektrody zastąpione są  klamerkami  używanymi do EKG) a lekarz porównuje drgania pacjenta do drgań wzorcowych alergenów, zawartych w ampułkach testowych. Wynik otrzymujemy natychmiast.

7. Czy testy alergologiczne i odczulanie można robić w okresie pylenia?  

Tak, w każdym czasie.

8. Czy testy można robić w czasie przyjmowania leków?  
 - Tak, ale tylko przy użyciu biotensora lekarskiego (zwykle wykonujemy je w ten sposób)
 -  Nie,  stosując do badania metodę Volla ( punktoskop ).   W metodzie Volla dotykamy punktoskopem do punktu akupunkturowego na palcu pacjenta i jeżeli skóra jest pod działaniem leku – odczyt jest niewiarygodny. W tej metodzie, niestety, niezbędne jest odstawienie leków na min. 7 dni przed badaniem.

 

9. Czy testy wykonywane metodą biorezonansu są  wiarygodne i czy pokrywają się z testami skórnymi i z krwi?   
Z naszych doświadczeń wynika, iż testy wykonywane biotensorem są najbardziej zbliżone  do  tych wykonanych z krwi, bądź skórnych, chociaż nie zawsze się z nimi pokrywają.   Wynika to z faktu, iż nasze testy określają  wczesne zaburzenia na poziomie energetycznym organizmu, a więc zanim jeszcze wystąpią objawy.


10. Dlaczego alergolodzy i nieraz inni lekarze odradzają stosowanie metody biorezonansu?
   Naszym zdaniem dzieje się tak z kilku powodów:
-            z przekonania lekarzy, iż wyniesiona ze studiów    wiedza jest jedynie najlepsza  i najskuteczniejsza
-            z nieznajomości zasad stosowanych w medycynie bioinformacyjnej.
-            z różnych doświadczeń,  z przychodzącymi do  alergologów pacjentów, niezadowolonych z leczenia  metodą biorezonansu.
 Na szczęście jest coraz  mniej lekarzy, którzy  „w ciemno” krytykują    nieznaną  sobie metodę.


11. Kto wykonuje testy i zleca dalsze terapie?  
Testy wykonuje lekarz medycyny, zleca on  także dalsze postępowanie. Terapie i odczulenia przeprowadzają przeszkolone osoby.

 

12. Czy metoda biorezonansu zastępuje, bądź wyklucza leczenie klasyczne?   
ABSOLUTNIE  NIE     

 

13. Jaki jest związek alergii z grzybicą i czy rzeczywiście trzeba przechodzić kłopotliwe  leczenie przeciwgrzybicze?  

Obecność grzybicy przewodu pokarmowego (candida albicans) w znaczący sposób nasila objawy alergii. W tej metodzie nie ma  skutecznego i trwałego wyleczenia alergii, bez usunięcia z organizmu candidy. W terapii stosujemy odpowiednią (inną dla każdego pacjenta) dietę oraz preparaty  ziołowe i homeopatyczne.

 

14. Czy do wyleczenia alergii wystarczy przeprowadzenie diety przeciwgrzybiczej i  odczulenie alergenów?  
  Niestety NIE. Alergia jest stanem wadliwie reagującego układu odpornościowego organizmu, który wywołany jest głównie ( prócz oczywiście zakodowanej informacji genetycznej) czynnikami  przewlekłego stresu. Są to między innymi:
- geopatia, obciążenia metalami ciężkimi
- obecność plomb amalgamatowych
- współistnienie infekcji wirusowych i bakteryjnych
- stres psychiczny.
 Niekiedy dopiero likwidacja w/w czynników pomaga pozbyć się alergii.15. Od jakiego wieku mogą być testowane i leczone tą metodą dzieci?  

 Praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych, ponieważ są to testy całkowicie bezpieczne, bezbolesne i co najważniejsze  - bezinwazyjne. Odnośnie leczenia należy powiedzieć, iż inaczej leczone są dzieci karmione piersią, od pozostałych. W przypadku dzieci karmionych mlekiem matki, testujemy i leczymy  jednocześnie i dziecko i matkę. W innych przypadkach leczone jest samo dziecko.